неділя, 3 травня 2015 р.

Дитяча неуважність

Ми часто скаржимося на неуважність дітей, особливо у навчальній діяльності. Які ж причини неуважності школярів?
1. Часто неуважність є наслідком перевтоми дитини.
Якщо дитина пізно лягає спати, якщо ви перевантажуєте школяра враженнями (дозволяєте допізна дивитись телевізор, часто водите в гості), то нервова система дитини збуджується. Школяр погано й мало спить, до школи приходить сонний. Сон - це захисна реакція організму від втоми.

2. Неуважність може бути наслідком порушення правильного дихання, а отже, і постачання мозку киснем.
Аденоїди заважають дихати через ніс. Школяр дихає ротом, і це погано позначається на його працездатності.
3. Причина нестійкої уваги дітей - їх недостатня розумова активність.
Якщо дитина пасивно слухає тривалі пояснення дорослих, стійкість уваги швидко знижується, і вона легко відволікається на щось інше.Якщо дитина робить цікаву справу і в процесі роботи їй доводиться не лише слухати, а й щось робити, то її увага отримує величезну підтримку. Розумова активність, підкріплена практичними діями, є основою стійкої уваги.Увага підтримує мислення. Якщо під час виконання завдань немає матеріалу для мислення, стійкої уваги від дітей ми не доб'ємось.
4. Неуважність - це й негнучка увага, відсутність уміння переключатися з одного предмета на інший.
Читаючи цікаву книгу, учні не зразу можуть переключитися на іншу справу. Вони здаються неуважними лише тому, що занадто зосереджені на іншому.
5. Неуважність може бути наслідком неправильного виховання дітей.
якщо батьки купують дитині багато іграшок, книжок, то вона звикає до постійної зміни вражень. Не встигаючи розібратися в них, не маючи змоги осягнути нове, дитина звикає до легкого поверхового ознайомлення з довкіллям.
Виховання уваги - це виховання відповідальності й тренування вольових зусиль.