Мета. Узагальнити,
систематизувати знання учнів з вивченого розділу, створити цілісну картину
природи України. Розвивати у школярів інтерес до знань, до вивчення
природознавства, спостережливість, кмітливість, уміння працювати групами.
Виховувати любов до рідного краю, почуття дружби, взаємовиручки, а також
формувати почуття відповідальності за збереження довкілля, природних багатств
України.
Обладнання: карта природних зон
України, макет повітряної кулі, карта-схема подорожі, таблиці, краєвиди різних
частин України, індивідуальні картки, паперова ромашка, контурні карти, малюнки
рослин і тварин.
Тип уроку: урок - КВК
Хід уроку
I. Організація класу. Мотивація пізнавальної
діяльності.
Моя Україно! Як я тебе любив!
Твої луги, твої степи розлогі,
Дніпра ревучого славетнії пороги
І хвилі золоті твоїх шовкових нив!
-
Так писав про Україну М. Старицький. Багато поетів,
письменників присвятили свої твори багатостраждальній, але вічно юній, щедрій і
багатій українській землі.
ІI. Оголошення теми і мети уроку.
-
Сьогодні ми вирушимо у захоплюючу подорож по Україні. Ми
вже закінчили вивчати розділ "Наша Батьківщина - Україна", тому на
уроці зробимо короткий огляд усіх природних зон України, виділимо і
запам’ятаємо їх найголовніші риси, спробуємо дослідити, чому природа України
така різноманітна.
-
Будемо мандрувати за певним маршрутом:
1-ша
зупинка "Долина знайомств";
2-га зупинка "Мішані ліси";
3-тя зупинка "Лісостеп";
4-та зупинка "Степ";
5-та зупинка "Південний берег Криму";
6-та зупинка "Кримські гори. Гори
Карпати";
7-ма зупинка "Вершина капітанів";
8-ма зупинка "Економічна".
-
Наш урок проведемо як змагання між двома командами...